Mgr. Petra Červenková

- třídní učitelka

- přírodopis, chemie

-  petra.cervenkova@zspetrkovice.cz

-------------------------------------------------------------------------- 2017/2018 ------------------------------------------------------

PŘÍRODOPIS

Posílám odkaz na poznávačku ryb: Ryby - poznávačka.pdf (1,5 MB)

Vánoční představení - text ZDE.

_________________________________________________________________________________________________________________________

Vítám vás v novém školním roce 2017/18!!!

A aby ten šok z přechodu z lážo plážo prázdin do pravidelného režimu školy nebyl tak velký, přidávám pár fotek z některých akcí, které jsme spolu podnikli. Tak se kochejte a vzpomínejte ;)

Výšlap na Lysou horu:    cervenkovicbecko.rajce.idnes.cz/Vyslap_na_Lysou_horu/

Školní výlet na Macochu:    cervenkovicbecko.rajce.idnes.cz/Skolni_vylet_Macocha/

Divadlo loutek:                    cervenkovicbecko.rajce.idnes.cz/Divadlo_Loutek_-_Hodina_Komenskeho/

Informace pro rodiče:

přehled sešitů.docx (41,8 kB)

Do pátku 8.9.2017 prosím o uhrazení částky 321,- Kč. Hromadně budeme objednávat pracovní sešity Čj, AJ, NJ.

-------------------------------------------------------------------------- 2016/2017 ------------------------------------------------------

Už se taky těšíte?

Zdravím vás 6.B. Začátek školy se blíží, a proto vám posílám pár základních informací.

Do úterý 6.9.2016 prosím o uhrazení částky 205,- Kč. Hromadně budeme objednávat pracovní sešity pro ČJ, AJ.

Potřebné sešity:    - sešity nenadepisujte !

Český jazyk:

1x 564

1x 544

2x 524

20 eurosložek A4

1x plastový rychlovazač A4 (pro příklad přikládám obrázek)

Anglický jazyk:

1x 444

1x 544

Matematika:
1x 460
1x 440
1x 420
1x 564
1x 524
Dějepis: 1 x 564 nebo 464
Výchova k občanství:  1x 544
Zeměpis:
1x 464
1x 644
Přírodopis:

1x 440 (nebo 460 - podle uvážení)
Hudební výchova:

1x 524
Informatika:  1x 524
Výtvarná výchova: klasické vybavení pouzdra (pastelky, fixy, tužky, guma, nůžky)

Ostatní pomůcky budou zakoupeny hromadně v ceně
100,-/žáka. Tato částka bude stažena z třídního fondu.

Tělesná výchova:

vhodný cvičební úbor, sálová obuv se světlou podrážkou – vše podepsané v tašce

Do třídního fondu budu vybírat 400,- Kč. Alespoň prvních 200,- Kč doneste do konce září.

Těším se na dobrou spolupráci.

Petra Červenková

-------------------------------------------------------- šk. rok 2015 / 2016 ---------------------------------------------------------------------

Tento školní rok byl bohatý na různé akce. Fotografie k nahlédnutí ZDE.

Fotky, které zde vidíte, jsou z krásného vánočního posezení.

Letos se žáci pátých tříd účastnili soutěže „Hledej pramen vody“, kde v průběhu 4 měsíců plnili úkoly, dověděli se spoustu zajímavostí o vodě. Soutěž vyvrcholila velkým finálovým dnem na Slezskoostravském hradě.

V ten samý den, kdy se konalo finále soutěže, jsme spali ve škole.

Spát ve třídě ve spacáku, soutěžit a plnit úkoly, jíst pizzu a tak trochu se bát při stezce odvahy, byl opravdu velký zážitek.

Ke konci května jsme se vydali na výlet do Zlatých hor- zlatorudných dolů, navštívili jsme Rejvíz s mechovými jezírky a nakonec jsme prozkoumali jeskyni Na Špičáku s její nádhernou srdcovitou chodbou.

Mgr. Jaroslava Kosourová

- třídní učitelka
- anglický jazyk, matematika

-------------------------------------------------------- šk. rok 2014 / 2015 --------------------------------------------------------

ŠKOLA V PŘÍRODĚ - ČARTÁK 2015 - 5.DEN - FOTKY - ZDE

ŠKOLA V PŘÍRODĚ- ČARTÁK 2015 - 4. DEN - FOTKY - ZDE

ŠKOLA V PŘÍRODĚ - ČARTÁK 2015- 3. DEN - FOTKY - ZDE

ŠKOLA V PŘÍRODĚ - ČARTÁK 2015 - 2. DEN - FOTKY - ZDE

ŠKOLA V PŘÍRODĚ - ČARTÁK 2015 - 1. DEN - FOTKY - ZDE

Dne 25. 11. proběhnou na naší škole konzultace k prospěchu a chování žáků za 1. čtvrtletí šk. roku 2014/2015.

Rodiče mohou přijít v době od 14.30 - 16.00 hod.

Chtěla bych vás tímto  informovat, že ode dneška již najdete informace o naší třídě na stránkách školy. Takže budu ráda, když sem tam nahlédnete na naše stránky a dozvíte se, co je u nás nového.

Dne 11. 11. v úterý pojedeme s žáky do Ostravy na DOPRAVNÍ VÝCHOVU. Ráno odjíždíme autobusem v 7.53. Sraz před školou 7.45.

Žáci si s sebou vezmou cyklistiskou přilbu, svačinu, pití, sportovní oblečení, pláštěnku, rukavice (jezdí se za každého počasí), psací potřeby

a hlavně 2 jízdenky 15 minutové.

Návrat dle rozvrhu ve 12.30 hod.

Mgr. Eva Papírníková
třídní učitelka 4.B

ZÁVODY NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚ 4.A, 4.B - fotky ZDE

RENARKON II. 4.B - fotky ZDE

SOUTĚŽ VE VLASTIVĚDĚ 4.B - fotky ZDE

VÁNOCE VE 4.B - fotky ZDE

ZÁPAS VE VYBÍJENÉ 4.A, 4.B - fotky ZDE

SPOLEČNÝ VÝLET 4.A, 4.B DO ROŽNOVA - VÁNOCE NA DĚDINĚ - fotky ZDE

NÁVŠTĚVA POLICIE VE 4.B - fotky ZDE

KRMÍTKO NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚ - Poděkování Terezce Pšeničkové - fotky ZDE

PRACOVNÍ ČINNOSTI - Výroba VĚTRNÍKŮ - fotky  ZDE

DOPRAVNÍ VÝCHOVA ve 4.B - Žáci absolvovali výuku dopravní výchovy na dopravním hřišti. - fotky ZDE

HALLOWEEN ve 4.B - Udělali jsme si malou oslavu  ve třídě a návštívili také 1.třídy. - fotky ZDE

VÝSTAVKA NAŠICH VÝTVORŮ Z VÝTVARNÉ VÝCHOVY - To jsou naše výtvory - fotky ZDE

VÝUKA VLASTIVĚDY - Naše Patrička Hlavsová v kroji... fotky ZDE

PROJEKT ŠKOLNÍ ZAHRADA - Udělali jsme si výuku přírodovědy trochu netradičně na škoní zahradě.

Společná akce tříd 4.A, 4.B - fotky ZDE

Akce ZUBY Žáci 4.B se zúčastnili přednášky o zubní prevenci. - fotky ZDE