8.C

- matematika, hudební výchova

e-mail: michaela.stepanova@zspetrkovice.cz

DOBROVOLNÉ DÚ

Výpočet Pythagorovy věty (přepona, odvěsna) - odevzdat nejpozději ve čtvrtek 19. 10. 2017

výpočet přepony a odvěsny.pdf (179205)

______________________________________________________________________________________________________

Starší úkoly můžete využít na průběžné opakování a procvičování učiva:

odmocniny procvičování.pdf (117265)

druhá mocnina_1.1.pdf (166312)

početní operace s druhou mocninou_1.2.pdf (299136)

Informace pro rodiče:

Konzultace: Úterý 21. 11. 2017 v 16:00 - 17:30

------------------------------------------------------- šk. rok 2016 / 2017 -----------------------------------------------------

Krásné prázdniny plné sluníčka, koupání a odpočinku!!! :-)

Výlet do Brna

Děkujeme Vojtovi Šafarčíkovi za super video z našeho výletu do Brna. Odkaz zde: www.youtube.com/watch?v=tE7WNu-PDRk

Foto z výletu ke stáhnutí zde www.uschovna.cz/zasilka/JW29H7Z6GHMYHMJH-T3T

ROZVRH HODIN VI.A

1. 2. 3. 4. 5. 6.

PO

D d./ TV chl.

VV

ÚT

TV d./ D chl.

AJK

ST

D d./ TV chl.

HV

VO

ČT

TV d./ D chl.

TA

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Den Země

Dne  22.4 20016 jsme se zůčastnily soutěže Den země v Komenského sadech. Bylo to super. Vyhlášení proběhlo v 10:00 hod. Pak jsme měli volnou zábavu a zkoušeli jsme si různé věci např.: chození na chůdách, ježdění na koloběžkách, kruhy atd.. Mohli jsme si zasadit pažitku a řeřichu. A u těch soutěží jsme měli různé úkoly a přednášky a na konci jsme dostali nějaké věci, které jsme si mohli vybrat. Byla jsem spokojená a strašně mně to bavilo. :)

Vanessa Paprskářová, VI. A

Fotky k nahlédnutí ZDE.

OVOV

Dne 27.4.2016 jsem se zúčastnila OVOV. Soutěžila jsem za družstvo i za jednotlivce. Ve družstvu jsem byla s Míšou, Verčou, Jolčou, Adamem, Borisem, Fanym a s Danem. Vedli jsme si docela dobře. Bylo tam 5 disciplín: hod medicinbalem, trojskok, kliky, skoky přes švihadlo a bylo na výběr mezi driblingem a během na 1 km. Tři jsme si vybrali dribling a ostatní běželi 1 km. Proti nám soutěžilo dalších 7 škol. Umístili jsme se na 4. místě. Hodně z nás se umístilo na stupínku vítězů. Moc se mi to tam líbilo a příští rok bych chtěla jet znovu.

Adriana Středulová, VI. A

Fotky k nahlédnutí ZDE.

Zubní prevence:

Vánoce ve třídě:

Školní výlet 6.A a 6.B

Dne 10. 6. 2015 se uskutečnil výlet tříd 6. A a 6. B na hrad ve Starém  Jičíně. Zde nás čekal opravdu krásný doprovodný program. Děti si mohly zkusit razit středověké mince, seznámit se a „ošahat si“ zbraně husitů, obléci si oděv mušketýrů či křižáků. Velký ohlas měl také zbrojnoš na koni. Děti byly do celého programu aktivně zapojovány a velmi se bavily. Hradní program jsme ukončili opékáním špekáčků. Po zpáteční cestě jsme se zastavili na dětském hřišti v  Novém Jičíně. Unaveni, ale s úsměvem na tváři, jsme se všichni v pořádku vrátili domů.

1. září v VI.A

Vítám 6.A ve školním roce 2015 / 2016. Užijte si zbytek prázdninových dnů. V úterý 1. 9. 2015 se na vás těším.

Seznam pomůcek pro školní rok 2015/1016 zde

------------------------------------------------------- šk. rok 2014 / 2015 -----------------------------------------------------

TADY je něco z matematiky.

převody jednotek

počítání do 10 000

geometrie

ZÁVODY - násobilka

ZÁVODY - dělení

VELKÁ NÁSOBILKA

počítání s velkými čísly

dělení dvojciferným číslem

paměťové děleníve.procvicuj.cz/www/matematika/desetinna_cisla/desetinna_cisla.php

velká násobilka - spojovačka

převody jednotek - opakování

matematika.hrou.cz/c/rimske-cislice

římské číslice

procvičování +,-,*,:

převody jednotek

matematické pojmy

geometrie - obvody obrazců, čtverec, obdelník, trojúhelník, kružnice

Procvičování zlomků

--------------------------------------------------------- šk. rok 2016/2017 - třída B -----------------------------------------

Mgr. Petra Raunigová
- třídní učitelka
- český jazyk, anglický jazyk

Kontakt: petra.raunigova@zspetrkovice.cz

599 429 122 (kl.15)

Informace pro rodiče:

Ve středu 24. května jedeme na představení do Divadla loutek Ostrava. Vstupné je 55 Kč. Někteří ho mají hrazeno z třídního fondu (podle zůstatku peněz). Odjezd po 2. vyučovací hodině, návrat mezi 12.-13. hod.   S sebou: dvě 30minutové jízdenky, drobné kapesné.

Kdo u nás učí:

ČJ: Mgr. Petra Raunigová