Kontinentální pohár

27.11.2017 13:01

ZŠ Petřkovice žije sportem

Naše škola se zapojila do soutěžního projektu „Ostrava fandí kontinentům“. Principem soutěže je podpořit u dětí týmového ducha, kreativitu, lásku ke sportu a vzbudit zájem o atletiku. Tento sportovní projekt bude trvat necelý rok a vyvrcholí jednou z nejprestižnějších akcí v atletice – Kontinentálním pohárem, který se bude konat v Ostravě začátkem září a sjedou se zde nejlepší atleti ze všech kontinentů. Po celý školní rok budeme v hodinách tělesné výchovy trénovat a zapisovat výsledky z hodu medicinbalem a skoku z místa, na jaře přidáme i běh, neboť musíme vybrat ty nejrychlejší běžce z naší školy, kteří poběží štafetu. Nejrychlejší štafety pak budou moci soutěžit přímo na stadioně ve Vítkovicích v době konání Kontinentálního poháru. Z celé školy se do projektu zapojilo cca 145 dětí z 1. a 2. stupně. Ve výtvarné výchově pak budou děti vyrábět různá fandítka a transparenty, v hodinách angličtiny si dětí přeloží uvítací dopis od našeho zahraničního ambasadora Colina Jacksona. Naší českou patronkou je pak výškařka Michaela Hrubá.

Tak nám držte palce.