2. stupeň

Vítáme vás v novém školním roce 2020/2021

------------------------ archív školního roku 2019/2020 -----------------------

Giganti doby ledové

Ve studených lednových dnech naši páťáci vyrazili do Trojhalí, kde se konala výstava "Giganti doby ledové".
Fotky z akce naleznete ZDE.

Vaňkův kopec, 3. - 7. 2. 2020

Pondělí: Tento týden jsme zahájili lyžařský kurz. Jako každý rok jsme vyrazili na Vaňkův kopec, kde žáci lyžují čtyři hodiny denně.
A i když nám počasí moc nepřeje, místo zimní atmosféry, na kterou jsme se všichni těšili, nás zastihlo spíše jaro, tak jsme si to dneska moc užili. Vaňkův kopec opět překvapil vrstvou sněhu, kterou dokáže udržet i při tak vysokých teplotách. A my doufáme, že se nám do konce týdne trochu ochladí a třeba i nasněží :)
Tak zimním sportům zdar a žádné zranění!

Středa: Po včerejším dešti nám dneska napadlo trochu sněhu a dokonce vysvitlo slunce. Hned se lyžovalo lépe :)

Čtvrtek: Tak i k nám konečně dorazila zima. Napadlo trochu přírodního sněhu a o zbytek se postarala sněžná děla. Opravdu bylo na čem lyžovat. A určitě to vydrží i na zítřejší závody. Pokud se někdo bude chtít přijít podívat, tak naše škola by měla začít závodit kolem 11 h. Až dozávodí všechny skupiny, tak bude vyhlášení. AŽ PO VYHLÁŠENÍ JE MOŽNÝ ODJEZD DOMŮ. Pokud budete brát domů děti vlastními auty, je potřeba to nahlásit při odchodu vyučujícímu!

Pátek: Nejkrásnější den v týdnu máme za sebou. Je skvělé, že nám vyšel zrovna na závody. Sice nesvítilo sluníčko, ale sjezdovka byla skvěle upravená a žáci si to poslední den opravdu užili :) Odkaz na umístění ze závodu ZDE.

Odkaz na album fotografií ZDE (další fotky ze čtvrtečního lyžování).

____________________________________________________________________________________________

Rozsvěcení vánočního stromu

30.12.2019

Rozsvěcovat petřkovický vánoční stromeček chodíme s kamarády každý rok. Letos to bylo v pátek 29. listopadu. Nejdříve to vypadalo, že zmokneme, ale nakonec se tak nestalo. V 17 hodin už bylo náměstí úplně plné. Dospělí poslouchali písničky, které zpívaly děti na schodech u radnice. My jsme se bavili, prohlíželi si stánky a stihli jsme se i proběhnout. Po programu se rozsvítil krásný stromeček, potom byl ohňostroj. A to nejlepší přišlo pak – dostali jsme zadarmo párek v rohlíku. Mňam!

Odkaz na fotogalerii ZDE.

Žáci 6. tříd

POZÓÓÓR, START!!!

„Dne 6. 11. 2019 se žáci čtvrtých a tých tříd naší školy zúčastnili sportovní akce Pozóóór, start, která se konala ve Středisku volného času v Ostravě. Na děti čekaly různé disciplíny - překážková dráha, nerf hry, fitness trampolíny, auta, skok do dálky z místa, lukostřelba a další. Na startu každý účastník obdržel kartu sportovce, kde byly zaznamenávány jednotlivé výkony. V některých tradičních disciplínách proběhla soutěž jednotlivců i celých kolektivů. A jak to celé dopadlo? Absolutním vítězem v kolektivní soutěži „překážková dráha formou štafety“ se stala třída 5. B ZŠ Petřkovice a získala krásný pohár. Soutěž jednotlivců ve skoku dalekém z místa dopadla následovně: Adéla Beňková 2. místo, Tereza Kamradková 3. místo, Na-tan Sýkora 1. místo, Ondřej Novák, Boris Svoboda, Matěj Šafarčík 2. místo, Jan Valach 3. místo. Děti si užily krásné sportovní tradičně – netradiční dopoledne.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sokolnická show

20. 9. 2019 naše žáky I. i II. stupně navštívila skupina Vancos. Tato skupina se zabývá ukázkami sokolnictví. Vystupují s dravými ptáky po celé České republice, v Polsku a v Německu. U nás jsme viděli orly, káňata, jestřáby, sokoly, kondory, sovy a supa. Vystoupení bylo skvěle ozvučeno, sokolníci měli velmi vtipné připomínky nejen k dravcům, ale i k našim žákům :)

Všichni odcházeli se spoustou nových informací, s příjemným pocitem, že se mohli něco naučit zábavnou formou na čerstvém vzduchu.

Více o této skupině se můžete dočíst na www.vancos.cz.

Fotografie žáků II. stupně ZDE.