18. 12. 2019

Milí šesťáci, vážení rodiče,

přeji vám krásné a pohodové Vánoce a v novém roce hlavně zdraví, štěstí, pohodu a úspěchy.

Užijte si volno a společně se uvidíme v pondělí 6. ledna 2020. :-)

Vaše třídní učitelka

Angličtina

Mgr. Petra Pokludová
- třídní učitelka
- anglický jazyk
- český jazyk
- výchova k občanství

Kontakt: petra.pokludova@zspetrkovice.cz

_________________________________________________

PŘÍRODOPIS - ukázky správného a chybného referátu

chybný referát.pptx (103130)
správný referát.pptx (737561)

požadavky pro referáty: Referáty Přírodopis 6.docx (16865)

Nechte se inspirovat ;)         Mgr. Petra Červenková

_________________________________________________

Aktuality - 16. 9. 2019

V pátek 20. 9. 2019 v 10:00 akce "Dravci". Areál školy, cena 50 Kč (hrazeno z TF).
V úterý 24. 9. 2019 v 10:00 akce "Renarkon". S sebou 2 x 30 min. jízdenka, cena 40 Kč (hrazeno z TF). Výuka 1. 5. 6. vyuč. hodinu.

Kontrola žákovských knížek bude KAŽDOU STŘEDU. Prosím rodiče o podepisování známek, zapomínání a pochval, případně info o převzetí peněz a zprávy zapsané v "jiných sděleních".

Doporučené stránky pro procvičování ČJ a AJ:
www.testpark.cz
www.diktaty.cz
british council for kids
help for english
www.zsbcupice.cz

Žáci mají v notýscích zapsány termíny řečnických cvičení a referátů o knize. Knihu si mohou vypůjčit ve školní knihovně. :-)

Děkuji za spolupráci. :-)

Aktuální info: 29. 8. 2019

V úterý 3. září 2019 bude výuka do 11:35. Vezměte si s sebou pouzdro, obaly, aktovku - budeme si rozdávat učebnice.

Ve středu 4. září bude výuka do 12:30 dle provizorního rozvrhu: ČJ, M, AJ, F, VkZ.

Vše si ještě ujasníme a připomeneme v pondělí :-)

Milí šesťáci!

Užívejte posledních pár dnů prázdnin a já vám zasílám užitečné informace, které potřebujete před začátkem nového školního roku. Budu se na vás těšit v pondělí 2. září v naší nové třídě :)

Vaše třídní učitelka Petra Pokludová

Seznam sešitů a pomůcek
ČJ: 1 x 564, 1 x 544, 1x 524, portfólio + 10 euro složek, případně pár velkých papírů
M: 1 x 460 + lenoch, 1 x 540 + lenoch
AJ: 1 x 444, 1 x 544
PŘ: 1 x 460 + lenoch
Z: 1 x 564
D: 1 x 444 nebo 1 x 564 (kupte pouze 1 variantu)
F: 1 x 465
VZ: 1 x 444
VO: 1 x 544
I: 1 x euro složka
HV: 1 x 524
VV: vybavené pouzdro
úkolníček/deníček/notýsek (na zapisování DÚ, písemek, poznámek) :-)
obaly ne veškeré sešity
papírové kapesníky (v krabici)

Prosím o zaplacení pracovních sešitů (nejpozději do středy 4. září):
ČJ: 71 Kč
AJ: 152 Kč
M: 129 Kč
celkem: 352 Kč

Dále budu vybírat:
pomůcky do VV: 100 Kč (prosím o úhradu do pátku 6. září)
třídní fond: 500 Kč (prosím o úhradu do pátku 13. září)

Milí rodiče, obracím se na vás s prosbou. K lepšímu a příjemnějšímu prostředí naší třídy uvítáme jakýkoliv příspěvek, např. papíry, průpisky, stojan na průpisky, květiny, obrázek, nástěnný kalendář, různé dekorace...cokoliv :-) Děkuji za spolupráci a také vám přeji hezký zbytek léta.

------------------------------------------------------- školní rok 2018/2019 ----------------------------------------------------

Školní výlet -  ZOO Lešná

Dne 21. 5. 2019 jsme navštívili zlínskou zoologickou zahradu, která patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Po dvouhodinové jízdě autobusem, která nám však rychle uběhla, nás čekala procházka mezi jednotlivými kontinenty. Zvířata zde žijí v napodobeninách původního prostředí, takže i žáci měli pocit, že se ocitli v tropech, v Africe apod. Celkem jsme viděli přes 220 druhů zvířat. Žáci byli nadšení ze slonů, tučňáků, lachtanů, lvů, tygrů a z mnoha dalších. Mohli jsme procházet voliérami a výběhy, tak jsme měli mnohá zvířata takřka na dosah. Delší dobu jsme se zdrželi v nově vybudované japonské zahradě. Ovšem největším zážitkem pro všechny bylo setkání s rejnoky. Ty si mohli všichni pohladit a dokonce i nakrmit. Žáci si výlet užili a už v autobuse plánovali další. Foto ZDE.

Milí páťáci,

už se na vás moc těším! Přeji krásné prožití posledních dní a 3. září se uvidíme na budově č. 136 ve vaší nové třídě.

Vaše třídní učitelka Jarka Kosourová

Mgr. Jaroslava Kosourová