ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

Keramika ve školní družině

Děti ze školní družiny rády navštěvují zájmovou činnost "Keramika". I v letošním školním roce ŠD tuto zájmovou činnost pořádá 3x týdně.  Děti   mohou v keramické dílně  popustit uzdu své fantazii, užít si pohodu a tvůrčí atmosféru. Jejich výtvory si můžete prohlédnout ZDE.

Nová školní družina pro 2. ročníky

v úterý 13.9.  děti z druhých ročníků poprvé strávili odpoledne ve  školní družině  na  budově č. 2, kde původně bývala ordinace dětské lékařky. Rekonstrukce se povedla na jedničku. Zatím  není vše dokonalé a ty nejkrásnější kousky nábytku jsou ještě ve výrobě a chybí výzdoba, ale i tak  si děti náramně užívají nové prostory přizpůsobené odpočinku a relaxaci. Největší úspěch mají rozkládací válecí matrace. Od října si budou moci novou družinu vyzkoušet i děti z ostatních oddělení ŠD, začne zde fungovat také ranní družina. Foto ZDE

------------------------------------ archiv šk. roku 2019/2020 ------------------------------------------

Talent

Ve středu 19. února proběhla v naší ŠD talentová soutěž "Družina hledá talent". Děti soutěžily v mnoha disciplínách: tanec, kouzlení, hra na hudební nástroj, malování. Největší úspěch u diválů i nejvyšší bodové hodnocení poroty zaznamenali Ondřej Kadlíček, který všechny nadchl svým bubenickým vystoupením a Vojtěch Thomas, který všechny okouzlil svým kouzelnickým šarmem. Foto všech účinkujících ZDE.

Vánoční dílničky

Ve středu 18.12.2019 jsme ve ŠD pořádali vánoční dílničky. Děti si mohly spolu s rodiči vyrobit vánoční svícen. Všichni jsme si užili vánoční atmosféru. Děkujeme p. kuchařkám za výborný perník. Foto ZDE.

Halloween ve ŠD

V pátek 8.11.2019 proběhla ve školní družině strašidelná párty. Děti  si mohly vydlabat dýni, zasoutěžit si nebo pořádně se vyřádit na discotéce. Nechyběl také průvod masek po škole a školní zahradě. Foto ZDE.

Hrajeme si, tvoříme ve ŠD

Ve školní družině se opravdu nenudíme, o zábavu je vždy postaráno. Foto ZDE.

Začátek školního roku 2019-20 ve ŠD

Prázdniny uběhly jako voda a už jsme zase zpátky ve škole. Ve školní družině jsme přivítali naše nové kamarády -  prvňáčky. Foto ZDE.

Výlet ŠD

Ve čtvrtek 20.6.2019 jsme s vybranou skupinou dětí, které se zúčastnily soutěže !Můj mazlíček" vyrazili na odpolední výlet do Šilheřovic. Tam jsme si nejprve pochutnali na dobrotách v místní cukrárně a pak jsme si zasoutěžili a rozdali odměny za krásná dílka. Děkujeme sponzorům za nákup cen. Foto ZDE.

Bublinkiáda

Ve středu 19.6.2019 jsme ve ŠD slavili společně s klauní slečnou Pumpičkou příchod prázdnin. Počasí nám přálo, dobře jsme se bavili. Děkujeme paní kuchařkám za výborné pohoštění. Všem moc chutnalo. Foto ZDE.

Koloběžky

V pátek 26.4.2019 jsme se konečně dočkali. Dlouho slibované překvapení jsme dovezli do ŠD. To bylo radosti. Děti si jízdu na koloběžkách náramně užívají.Děkujeme sponzorům. Foto ZDE.

Tvůrčí dílna s dospěláky

Ve čtvrtek 25. 4. 2019 jsme k nám do školní družiny pozvali dospěláky, abychom jim ukázali, co všechno dovedeme. Společně jsme vytvářeli umělecká dílka a všichni jsme se dobře bavili. Foto ZDE.

Velikonoce

Ve středu 17.4.2019 hledala celá ŠD na zahradě poklad. Sladkou odměnu jsme nakonec všichni našli. Foto ZDE.

Fotbalisté

Ve školní družině nás velmi baví hrát fotbal. Ještě že můžeme pravidelně navštěvovat naše nové školní. Foto ZDE.

Jarní tvoření

I když nám nepřeje počasí, ve školní družině se nenudíme. Foto ZDE.

Knihovna

Ve čtvrtek 7.3. jsme s záky 2. oddělení navštívili knihovnu v Ostravě-Petřkovicích. Paní knihovnice pro nás měla přichystaný zajímavý program se soutěžemi. Děti rozplétaly zamotané pohádky, hádaly pohádkové postavičky a hledaly v knihovně ukrytou tajenku. Moc jsme si to užili. Foto ZDE.

Hry na zahradě školy.

Jaro pomaloučku přichází a my se snažíme, abychom co nejvíce času trávili venku. Foto ZDE.

Soutěž o "nej" sněhuláka

Ve středu 20.2.2019 jsme vyhlásili výsledky celodružinové soutěže o "nej" sněhuláka. Děkujeme všem dětem i dospělákům, kteří se soutěže zúčastnili.
 Foto ZDE.

Stavitelé

Pokořili jsme rekord ve stavění z kostek. Nejvyšší věž ŠD. Foto ZDE.

První sníh

Na pořádnou sněhovou nadílku jsme ve ŠD čekali dlouho. Když konečně dorazila, pořádně jsme si ji užili. Foto ZDE.

Keramika

Ve ŠD naše šikovné děti rádi tvoří z keramické hlíny. A jde jim to náramně. Dílka vystavena ZDE.