Seznam žáků přijatých do prvních tříd
školní rok 2019/2020

k nahlédnutí ZDE

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ostravská stavba roku 2018
Cena veřejnosti

Také letos vybere odborná porota Ostravskou stavbu roku. Soutěž pod dřívějším názvem Dům roku má v Ostravě tradici dlouhou 25 let. Veřejnost má letos opět možnost vybrat si svého favorita v elektronické anketě. Hlasování je umožněno od 4. do 16. dubna, z jedné IP adresy je možno hlasovat pouze jednou.

*** PODPOŘTE NAŠI TĚLOCVIČNU ***

Hlasujte prosím ZDE.

Rainbow run

Dneska je 29. 3. 2019

A my jsme měli ve škole soutěž Rainbow run. První hodinu jsme měli matematiku kde jsme si hráli různé matematické hry přemluvili jsme totiž učitelku, že chceme hrát BINGO. A tak jsme se celou hodinu neučili. Potom byl český jazyk kde jsme připravovali na rainbow run

Měli jsme třeba občerstvení:

Taky jsme měli i básničku.

Dávali jsme lavice do U potom jsme přidali třásně. No a potom byl ten čas kdy měli přijít všichni nebo, spíš já jsem měla nervy, že se to nepovede, ale povedlo se to a byla to sranda.

Po prohlídce a zpívání odešli do ostatních tříd a my jsme se šli učit. Ve vlastivědě, kterou jsme my holky měly dole, rychle přiběhla paní učitelka, ať jdeme do třídy. Vůbec jsme to nechápaly, ale šly jsme, kluci byli v tělocviku, tak ti přiběhli trošku později. My holky jsme začaly řvát: „VYHRÁLI JSME, VYHRÁLI JSME“. Potom přišli kluci a najednou na nás zařval ten pán: „ZAŘVĚTE JAKO BYSTE VYHRÁLI, PROTOŽE JSTE STEJNĚ I S JEDNOU TŘÍDOU!!!!!“ Tak jsme začali řvát a najednou řekl, že máme o 0,0025% méně decibelů. Tak jsme tam jen tak stáli a koukali na sebe a byli smutní. NAJEDNOU PŘIBĚHL A ŘEKL!!!!! VYHRÁLI JSTE!!!!!!! ZAČALI JSME TAK ŘVÁT A BĚŽELI JSME VEN HÁZET NA SEBE PRÁŠEK, CO JSME DOSTALI. Vyhráli jsme spolu se sedmou třídou a všichni DOSTANEME LÍSTKY NA RAINBOW RUN!!!

Zážitky z 5.A

Airtrack

Po roce si naše škola opět zapůjčila Airtrack. Hurááááá…. Airtrack je v překladu vzdušná stezka. V přesném znění nafukovací akrobatická dráha. Žákům se moc líbí.

Kupodivu se nám vleze do tělocvičny i se svými rozměry: délkou 15 m, šířkou 2,4 m, výškou 54 cm.

Výrobce tohoto Airtracku je firma: Jansen Fritsen. Měli jsme ho půjčený podruhé a doufáme, že ne naposledy. I když nejraději bychom byli, kdybychom takový Airtrack vlastnili!!!

Veronika Mušálková, 9.C

____________________________________________________________________________________________

Školní knihovna

Na začátku školního roku se všem čtenářům splnil sen – byla pro ně nově otevřena školní knihovna. Již během června škola zakoupila více než sto titulů různých žánrů, takže je opravdu z čeho vybírat a každý čtenář si přijde na své. Na obalení knih se podílela hlučínská knihovna, se kterou škola spolupracuje. Čtení je pro žáky velmi důležité a jsou motivováni nejen v hodinách českého jazyka, ale motivující je pro ně také široká nabídka nejnovějších knih. Řady čtenářů se rozrostly, a tak došlo k rozšíření otevírací doby: středa před vyučováním, středa a pátek o velké přestávce. Ze všech čtenářů máme velkou radost a těší nás jejich zájem. Přejeme vám spoustu zážitků a radost ze čtení.

Mgr. Petra Pokludová

Slavnostní akademie k stému výročí založení ČSR

I naše škola se zapojila do oslav stého výročí založení ČSR a společně se žáky ZUŠ a MŠ připravila a předvedla slavnostní akademii, na které se postupně představilo kolem stovky účinkujících. Sál místního kulturního domu byl opět zcela zaplněn a diváci odměňovali účinkující velkým potleskem.
Foto k nahlédnutí ZDE.

Ovoce a mléko ve škole nově

Naše škola v tomto školním roce spolupracuje nově s firmou Ovocentrum a zároveň je nově zapojena do projektu Školní mléko. Hned druhý den dostali všichni žáci 1. stupně naší školy výborné plnotučné mléko. Mléko je v malé krabičce s uzávěrem a je velmi chutné. Žáci si chválí praktičnost a možnost doplnit svoji svačinku o dobrý nápoj. Kromě mléka budeme dostávat v pravidelných termínech také ovoce a zeleninu.

Mgr. Dagmar Hasalová, třídní učitelka I. A

3. 5.

Hledej pramen vody - 5. tř.

10. 5.

Čas proměn - 7. tř.

13. - 17. 5.

Cykloturistický kurz - 8. tř.

14. 5.

Renarkon - 7. A

15. 5.

Renarkon - 7. B

21. 5.

Renarkon - 9. C

21. 5.

Výlet - ZOO Lešná a Zlín - 5. tř.

22. 5.

Planeta Země 3 000 - 5.-9. tř.

23. 5.

Lysá hora - 6. tř.

28. 5.

Renarkon - 8. A

29. 5.

Lysá hora - 8. tř.

29. 5.

Praha - 9. C

31. 5.

Sportovní den - 6.-9. tř.

Mikuláš

16.12.2018 12:47
Opět po roce se vydali žáci deváté třídy do nižších ročníků, aby hodným dětem rozdali sladkosti a ty zlobivější odnesli do pekla. Kromě třech budov školy nezapomněli navštívit ani místní podnikatelé, školku, a také pana starostu. Jak vše probíhalo k nahlédnutí ZDE.

Rozsvěcení vánočního stromu

10.12.2018 13:22
I letos jsme v Petřkovicích na náměstí rozsvítili stromeček. Akci doprovázel zpěv dětí ze školky, školy i umělecké školy. A samozřejmě nechyběl ani sbor radních. Zpěváci byli odměněni perníčky a párkem v rohlíku od našich sponzorů. Fotky z akce k nahlédnutí ZDE.

Staň se „Olejovým banditou“

19.04.2016 11:39
Naše škola se od ledna 2016 zapojila do ekologického projektu „ Odpaďáček“. Tento projekt je zaměřený na recyklaci odpadních surovin a ochranu životního prostředí. Prioritou je sběr použitého rostlinného oleje. Vyhlašujeme tímto „Soutěž ve sběru použitého rostlinného oleje“. Soutěž potrvá do konce...
<< 1 | 2