Rozlučka devátých tříd

fotky k nahlédnutí ZDE :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rainbow run 2019

FOTO K NAHLÉDNUTÍ ZDE.

Více textu naleznete v budově č. 136 - 5.-9. třída.

25. 5. jsme jeli na Rainbow run. Po příjezdu jsme dostali tričko, brýle a kartičku s číslem. Museli jsme si koupit takový náramek s čipem, do kterého jsme si nabili peníze, abychom si něco mohli koupit, protože tento rok nebrali hotovost. Vždy jsme se dohodli na čase, kdy se sejdeme a jinak jsme se mohli pohybovat v areálu. Nejdřív byl 2 km běh, který jsem běžela i já. Přitom po nás házeli barvy. Po doběhnutí jsem dostala medaili. Pak se běžel 5 km běh, tam běželi skoro všichni, ale já ne, protože když jsem viděla tu řadu, tak jsem si to rychle rozmyslela. Nakonec jsem si musela umýt obličej, protože by nás nepustili do autobusu. Naštěstí nás nikdo nevyhodil. Den jsem si skvěle užila.

Marie Ertlová, 5. A

Školní knihovna

Na začátku školního roku se všem čtenářům splnil sen – byla pro ně nově otevřena školní knihovna. Již během června škola zakoupila více než sto titulů různých žánrů, takže je opravdu z čeho vybírat a každý čtenář si přijde na své. Na obalení knih se podílela hlučínská knihovna, se kterou škola spolupracuje. Čtení je pro žáky velmi důležité a jsou motivováni nejen v hodinách českého jazyka, ale motivující je pro ně také široká nabídka nejnovějších knih. Řady čtenářů se rozrostly, a tak došlo k rozšíření otevírací doby: středa před vyučováním, středa a pátek o velké přestávce. Ze všech čtenářů máme velkou radost a těší nás jejich zájem. Přejeme vám spoustu zážitků a radost ze čtení.

Mgr. Petra Pokludová

____________________________________________________________________________________________

Ovoce a mléko ve škole nově

Naše škola v tomto školním roce spolupracuje nově s firmou Ovocentrum a zároveň je nově zapojena do projektu Školní mléko. Hned druhý den dostali všichni žáci 1. stupně naší školy výborné plnotučné mléko. Mléko je v malé krabičce s uzávěrem a je velmi chutné. Žáci si chválí praktičnost a možnost doplnit svoji svačinku o dobrý nápoj. Kromě mléka budeme dostávat v pravidelných termínech také ovoce a zeleninu.

Mgr. Dagmar Hasalová, třídní učitelka I. A

28. 6.

Vysvědčení - 1.-8. tř.

29. 6. - 1. 9.

Hlavní prázdniny

2. 9.

První den školního roku 2019/2020

V této rubrice nejsou žádné články.