První den ve škole

Prázdniny rychle uběhly a děti se zase vrátily do školních lavic. Hned za dveřmi je letos čekalo velké překvapení. Ti starší se dokonce na prahu zarazili. „Jsme tu správně? Přišli jsme vůbec do školy?“ Proč takové divení? Během letních prázdnin, kdy se nově malovaly třídy,

byla vstupní chodba školy proměněna v les a vyzdobena různými kreativními prvky. V lese samozřejmě nesmí chybět zvířátka a tak se nám tu nastěhoval zajíček a tři myšky (naštěstí plyšové). U dveří nám hlídá ptáček zpěváček a každého příchozího pozdraví svým zpěvem.

Mgr. Eva Papírníková, třídní učitelka I. B

Fotky z prvního dne k nahlédnutí ZDE.

____________________________________________________________________________________________

Škola je nám malá aneb zahrada jako třída

V rámci projektu Talent management pro podporu vzdělávání získala naše škola dotaci, kterou využila na rozšíření a doplnění vzdělávacích možností na školní zahradě. K výukovému altánu přibyly tři interaktivní informační panely se zajímavostmi z přírody a dále tři vyvýšené záhony pro pěstitelské práce. Děti nové prvky na zahradě přivítaly s nadšením a hned v prvním týdnu záhony osely ředkvičkami, řeřichou a rukolou a těší se, že do nástupu zimy snad ještě stačí sklidit úrodu. Interaktivní informační panely jsou koncipovány zároveň jako hrací prvky, takže děti se z nich nejen učí, ale mohou si zahrát i pexeso, piškovorky apod. Zároveň byla zahrada nově upravena, osazena novými rostlinami a byla zaseta nová tráva. Ke stávající tělocvičné sestavě hrazdy, žebřin a šplhu byla přidána nová trampolína.

Mgr. Jaroslava Návratová, třídní učitelka IV.A

Ovoce a mléko ve škole nově

Naše škola v tomto školním roce spolupracuje nově s firmou Ovocentrum a zároveň je nově zapojena do projektu Školní mléko. Hned druhý den dostali všichni žáci 1. stupně naší školy výborné plnotučné mléko. Mléko je v malé krabičce s uzávěrem a je velmi chutné. Žáci si chválí praktičnost a možnost doplnit svoji svačinku o dobrý nápoj. Kromě mléka budeme dostávat v pravidelných termínech také ovoce a zeleninu.

Mgr. Dagmar Hasalová, třídní učitelka I. A

19. 9.

Renarkon 8.A

20. 9.

Renarkon 8.B

25. 9.

Renarkon 4. a 5. třídy

26. 9.

Renarkon 7.A

28. 9.

Státní svátek

V této rubrice nejsou žádné články.