Hledej pramen vody

„Den dětí“ byl pro děti z pátých tříd velice úspěšný. Jako každý rok i letos od začátku února, žáci pátých tříd plnili úkoly soutěže „Hledej pramen vody“. Hravou formou se učili nebýt lhostejní ke svému okolí a vnímat ekologické problémy dneška. Po splnění náročných úkolů v teoretické části natěšeně vstoupili do velkého finále, které se odehrávalo na Slezskoostravském hradě a z 27 finálových týmů se umístili na vynikajících předních příčkách -  3. a 5. místo. Jejich snažení a týmová spolupráce byly odměněny šekem v hodnotě 10.000,- Kč. Gratulujeme! Tento den se něco nového naučili, ale hlavně si ho skvěle užili.

Mgr. Petra Červenková

____________________________________________________________________________________________

Pobyt v přírodě hotel Čarták 21. 5. - 25. 5. 2018

foto a video ZDE

____________________________________________________________________________________________

Seznam přijatých žáků pro školní rok 2018/2019

____________________________________________________________________________________________


Zápis

Ve středu 4. a ve čtvrtek 5. dubna proběhl na naší škole zápis dětí do 1. tříd. Pro budoucí prvňáčky to však nebyla jejich první návštěva v naší škole. Většina z nich se přišla podívat, jak to tu vlastně vypadá, už během měsíce března společně s paní učitelkou ze školky. Přivítali je žáci a paní učitelky z prvních tříd. Ukázali mladším kamarádům, co se už ve škole naučili. Předvedli, jak umí číst, psát i počítat. Děti si společně zazpívaly některé písničky. Následovala další část, během které si předškoláci sami vyzkoušeli, jak se sedí ve školních lavicích a plnili první školní úkoly. Samozřejmě nemohla chybět svačinka, kterou předškolákům připravily paní kuchařky ze školní jídelny, za což jim patří náš dík. Aby nepřišli zkrátka ani rodiče, připravili jsme pro ně na 20. března Den otevřených dveří. Rodiče s dětmi měli možnost v klidu si prohlédnout obě budovy prvního stupně, nahlédnout do výuky, něco si vyrobit ve školní lavici, vyzkoušet výukové počítačové programy a práci na interaktivní tabuli a také posedět v příjemném prostředí improvizované kavárničky, prohlédnout si fotky a videa ze školních akcí a prodebatovat budoucí nástup do první třídy. Snad i proto přicházeli k zápisu bez nějakých větších obav z neznámého prostředí. Pokud nějaká nervozita byla, šikovné žákyně z devátých tříd si s dětmi nejdříve povídaly, kreslily a skládaly. U samotného zápisu pak byly děti většinou šikovné. Poznávaly barvy, tvary, čísla i některá písmenka, dokázaly i počítat, jen při básničkách nebo písničkách jim bylo někdy špatně rozumět. Názor některých rodičů, že správně vyslovovat se doučí přece ve škole, je mylný. Do školy má jít dítě, které vyslovuje správně všechny hlásky. Nebude mít pak problémy při psaní a nebude psát tláva, štyži, čitlón atd. Ale do září je ještě dost času a tak věříme, že se jim jazýčky rozhýbají.

Fotografie k nahlédnutí ZDE.

Vyučující 1. stupně ZŠ

____________________________________________________________________________________________

Novinka v naší školní jídelně – salátový bar

Jíst zdravě – tímto heslem jsme se zabývali při přemýšlení, jak dětem ve školní jídelně zpestřit jídelníček. Díky finanční podpoře zřizovatele jsme mohli zakoupit nový samoobslužný salátový bar, jehož nabídka by měla vhodně doplnit aktuální jídelníček. Žáci si tak mohou dle chuti vybrat z různých druhů zeleninových či ovocných salátů. Kromě toho by zde měli nalézt i různé dezerty, kusové ovoce nebo další doplňky jídel.

Od tohoto kroku si slibujeme zvýšení povědomí žáků o tom, že čerstvá zelenina a ovoce do každodenní stravy patří. A od dětství v nich budovat vztah ke zdravému životnímu stylu.

Pro žáky i pedagogy byl salátový bar velkým překvapením a těší nás, že ho hned začali všichni s nadšením využívat. K radosti našich kuchařek připravené salátky mizely před očima. Někteří se dokonce vraceli pro přídavek. Starší žáky musíme pochválit, jak se ukázněně dokázali obsloužit. Mladším žákům byly připraveny pomoci paní vychovatelky, ale nakonec to malí strávníci zvládli s přehledem sami.

Pro všechny je salátový bar novinkou, jak pro strávníky, tak pro paní kuchařky. Doufáme, že zájem strávníkům vydrží, co nejdéle a naopak bude narůstat. A našim kuchařkám přejeme mnoho spokojených jedlíků.

 

____________________________________________________________________________________________

Co nás čeká

7. 6.

Praha, 9. třídy

12. 6.

Schůzky pro rodiče budoucích prvňáčků v 16h

18. - 22. 6.

Cykloturistický kurz, 8. C

27. 6.

Slavnostní rozloučení v Aule, 9. třídy

29. 6.

Vysvědčení 1. - 8. třídy, výuka probíhá jednu vyuč. hodinu

Aktuality

Turnaj ve florbale

19.12.2017 13:18
Vybraní žáci 8. a 9. tříd (David Vrána, Vojta Šafarčík, Boris Vojnar, René Gajdečka, Jöel Baitoukou, Michal Činčala, David Střílka, Daniel Golich) se 19. 12. 2017 zúčastnili obvodního kola ve florbale starších žáků. Kluci porazili všech 5 dalších přihlášených škol a postupují tak do okresního kola,...

Kontinentální pohár

27.11.2017 13:01
ZŠ Petřkovice žije sportem Naše škola se zapojila do soutěžního projektu „Ostrava fandí kontinentům“. Principem soutěže je podpořit u dětí týmového ducha, kreativitu, lásku ke sportu a vzbudit zájem o atletiku. Tento sportovní projekt bude trvat necelý rok a vyvrcholí jednou z nejprestižnějších...

OZO

13.10.2017 09:23
V rámci environmentální výchovy patří k pravidelným akcím naší školy návštěva Centra odpadové výchovy firmy OZO v Ostravě, kterou navštíví žáci naší školy během devíti let výuky několikrát. Do školy se vrací s hezkými dárky a plni nových poznatků, vědomostí a zážitků. Jak si to užily...

Kroužky na Moravě

02.10.2017 10:10
Nabídku kroužků na školní rok 2017/2018: .

Staň se „Olejovým banditou“

19.04.2016 11:39
Naše škola se od ledna 2016 zapojila do ekologického projektu „ Odpaďáček“. Tento projekt je zaměřený na recyklaci odpadních surovin a ochranu životního prostředí. Prioritou je sběr použitého rostlinného oleje. Vyhlašujeme tímto „Soutěž ve sběru použitého rostlinného oleje“. Soutěž potrvá do konce...
<< 1 | 2