LYSÁ HORA, 6. a 7. ročníky

28.05.2018 13:50

V úterý 22. 5. 2018 jsme stanuli před velkou výzvou. V rámci přírodovědného projektu Společně na Lysou jsme se rozhodli zdolat nejvyšší vrchol Beskyd – Lysou horu. Zvolili jsme si dvě různé cesty, avšak se stejným cílem. Jedna vedla z Ostravice, druhá zase z Malenovic (tu si vybrali žáci 7. ročníku).

Žáci 6. ročníku započali své putování na Ostravici pod vedením zkušených průvodců ze Stanice mladých přírodovědců v Porubě. Pod jejich vedením se dozvěděli mnoho zajímavých poznatků o přírodě a také to, že je dobré mít venku otevřené oči dokořán a rozhlížet se kolem sebe. Pak třeba uvidíte vzácné orchideje nebo živé daňky schované v křoví.

Na vrchol Lysé hory jsme dorazili asi po čtyřech hodinách stoupání a přestávek. Počasí nám přálo, svítilo slunce, i když obloha nabírala místy dramatický výraz. Všude kolem se nám otevíraly nádherné výhledy do kraje, dokonce jsme v dálce viděli vrcholky Vysokých Tater.

Vše dobře dopadlo, domů jsme se vrátili se spoustou milých vzpomínek a několika puchýři. A zbývá jen dodat: „Příští rok zase?“