Cesta páťáků za poznáním - PlanetáriumPlanetárium v Ostravě, 5. třídy

06.12.2018 13:39

Ve středu 28. listopadu 2018 žáci 5. ročníku navštívili v rámci přírodovědy Planetárium v Ostravě. Mohli si tak upevnit získané vědomosti získané ve vyučování. Vesmír je pro ně oblíbené téma, proto se všichni moc těšili. Program byl rozdělen na dvě části. Během první jsme navštívili Experimentárium s interaktivními exponáty. Žáci si tak mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak vysoko by byli schopni vyskočit do výšky na povrchu Měsíce, sledovat co se děje během tsunami, vytvořit menší zemětřesení apod. Dalším bodem programu bylo promítání filmu „Dobrodružná cesta k planetám“ a to přímo nad hlavami žáků. Projekce byla doplněna odborným výkladem. Žáci získali mnoho nových vědomostí a určitě se těší na další cesty za poznáním.

Fotky ZDE.