Lyžařský kurz

V chladném lednovém nebo únorovém měsíci se koná LYŽAŘSKÝ KURZ, který je primárně určený žákům pátých a šestých tříd. Každoročně se ale dobírá do plného autobusu a jezdí tak i vybraní žáci sedmých a osmých tříd. Celý týden jezdíme na Vaňkův kopec. Lyžujeme čtyři hodiny denně pod vedením instruktorů. Výcvik je určený pro úplné začátečníky (kteří jsou většinou už druhý den schopni sjet velký kopec), pokročilé, ale lyžaře "experty" (kteří se pod vedením instruktorů zdokonalují například v carvingovém oblouku). Velké oblibě se těší i snowboard, snowboardistů bývá zhruba čtvrtina zúčastněných. Poslední den se vždy koná závod ve slalomu, ve kterém ti nejlepší mají možnost získat pohár. Pro všechny zúčastněné jsou připravené drobné ceny a medaile. Nově pak máme po vyhlášení i malý raut s ovocem a čokoládovou fontánkou.

Nebojte se přihlásit i když jste nikdy nestáli na lyžích nebo na snowboardu. Problém není ani zapůjčení kompletní výbavy včetně přilby, přímo na Vaňkově kopci.