2. stupeň

Spaní ve škole

Dne 11. 5. bylo v naší škole rušno i ve večerních a nočních hodinách. Budova 2. stupně se alespoň na chvíli stala školou kouzelnou - Školou Harryho Pottera. V pět hodin žáci 5. tříd přišli s batohy a spacáky plni nadšení, co je čeká. Nejdříve si losovali za kterou kolej budou vlastně soutěžit, zda to bude Modrospár, Zelenospár, Žlutospár nebo Růžovospár, poté už je čekala spousta zajímavých činností, jako Harryho kvíz, koláž, Hádej kdo a výroba lektvaru. Vše nakonec vyhodnotil host večera a to paní ředitelka. Po vyhodnocení se všichni občerstvili pizzou a následně je čekalo filmové představení Harry Potter. Skupinka hokejových fanoušků mohla sledovat souboj ČR - Švýcarsko. Připravenu měli hromadu popcornu. Před půlnocí naši odvážní nocležníci zvládli stezku odvahy a postupně se uložili k spánku. Ráno je čekala díky šikovným maminkám bohatá snídaňová tabule a poté se postupně všichni rozešli do svých domovů. Foto ZDE
 
 

Okresní a krajské kolo ve sportovní gymnastice
dívek a chlapců

Díky naší nové tělocvičně, vybavené sportovním nářadím, jsme se mohli připravit na gymnastické závody dívek a chlapců. Okresní kolo se konalo 14. 2. 2018 v gymnastickém klubu Vítkovice. Celkem jsme připravili čtyři družstva, dvě družstva dívek a dvě chlapců. Z okresního kola všichni naši žáci odjeli s medailemi a skvělým pocitem. Nejlépe se vedlo klukům, obě družstva vyhrála první místo. Družstva děvčat skončila na druhém místě, což ale v konkurenci ostravských gymnastek byl naprosto skvělý výkon. Tímto úžasným umístěním si všichni vysloužili postup do krajského kola, které se konalo 28. 3. 2018 opět v gymnastickém klubu Vítkovice, ale tentokrát byla organizátorem naše škola. Připravili jsme závod pro zhruba dvě stě účastníků z celého kraje. Přijeli žáci od prvních tříd až po studenty středních škol, a to z Ostravy, Opavy, Bruntálu, Nového Jičína, Krnova, Oder a Frýdku-Místku. Závod byl organizačně skvěle zvládnutý, připravili jsme krásné ceny, medaile i poháry. Tímto bych chtěla především poděkovat všem sponzorům, kteří přispěli finančně nebo věcnými dary. Pochvalu si určitě zaslouží i žáci devátých tříd, za perfektně zvládnutou organizaci samotného závodu. A konečně i naši závodníci, kteří sice neuspěli tak jako na okrese, ale bojovali o co nejlepší umístění a vedli si v tak silné konkurenci opravdu skvěle. Získali jsme dokonce i jedno medailové umístění, a to díky našim chlapcům – David Střílka, Michal Jurčo, Matěj Krajča (všichni 9.B) a Daniel Kolář (8.C) se umístili na třetím místě.

Mgr. Gabriela Hynek

 

Na závěr ještě krátká citace z e-mailu, který poslal nejmenovaný vyučující tělesné výchovy:

„Chci Vám vyjádřit maximální podporu a obdiv. Nejsem žádným gymnastickým odborníkem, ale považuji se za velmi zkušeného harcovníka na poli školních sportovních soutěží. Osobně jsem se se svými žáky účastnil okresních kol v Opavě, krajských kol v Krnově a v Palkovicích, ale takovou kvalitu organizace jako u vás to nemělo nikde. Nejlepší plánování, nejlepší podmínky i průběh cele akce v den závodů. Minimální prostoje a vše fungovalo, jak jste dopředu naplánovala. Ještě jednou moc děkuji a pevně věřím, že nepojedeme v příštích letech jinam, ale k vám na KF ve sportovní gymnastice.“

 

Dne 28. března jsme s devátými třídami jeli jako pořadatelé na gymnastické závody. Někteří žáci prodávali v bufetu, někteří chystali ceny, jiní přepočítávali hodnocení. Všichni nás na první pohled poznali díky zeleným tričkům se školním logem. Svoji práci jsme se snažili odvést co nejlépe, a tak doufáme, že s námi byly paní učitelky spokojené.

Eva a Edita masné, IX.B

____________________________________________________________________________________________

Sportovní gymnastika dívek a chlapců

Ve středu 14. 2. 2018 uspořádala ZŠ Srbská v tělocvičně GK Vítkovice školní okresní kolo ve sportovní gymnastice dívek a chlapců. Děvčata i chlapci závodili ve čtyřech kategoriích, podle věku. Naše škola měla zastoupení hned ve dvou kategoriích děvčat a ve dvou kategoriích chlapců.

V I. kategorii dívek vyhrálo družstvo ZŠ Volgogradské, hned za nimi děvčata naši školy ve složení: Beňková Adéla, která získala bronz i v jednotlivkyních, dále startovaly Johana Mydlarčíková, Ellen Pavlišová, Melanie Kalinová a Amálie Hrbáčková. Stejně dobře se vedlo děvčatům i ve II. kategorii, vyhrálo družstvo ze ZŠ Srbské, naše děvčata opět na nádherném druhém místě, družstvo startovalo ve složení: Tereza Jalůvková, Eva Oberherrová, Natálie Beňková a Agáta Nežíková.

Ještě lépe se vedlo našim chlapcům. Měli jsme zastoupení v I. a ve IV. kategorii a naši chlapci vyhráli obě tyto kategorie. Navíc jsme si odvezli i pět medailí v jednotlivcích. I. kategorie: Erik Ďurka (1. i v jednotlivcích), Lukáš Mlýnek (2.), Jan Walach (3.), dále startovali Daniel Janus a Matěj Konupčík. Ve IV. kategorii startovalo družstvo ve složení: Michal Jurčo (1. i v jednotlivcích), David Střílka (také 1.), dále startovali Matěj Krajča a Daniel Kolář.

Obě družstva chlapců postupují do krajského kola, které se bude konat v gymnastice GK Vítkovice 28. 3. 2018, tentokrát ho bude pořádat naše škola. Děvčatům se budeme snažit jako pořadatelé umožnit start "na divokou kartu".

Fotografie ZDE.

____________________________________________________________________________________________

Lyžařský kurz na Vaňkově kopci

Týden sněhových radovánek pro páté a šesté třídy je za námi... bohužel. Letos jsme měli skvělé počasí, žádný úraz a jako každý rok, poslední den proběhly závody, které mohli navštívit i rodiče. Více v sekci SOUTĚŽE.

____________________________________________________________________________________________

Vánoce ve škole - II. stupeň

Jako každý rok, tak i letos se konala úžasná akce "Vánoce ve škole". Tradičně jsme se rozloučili s rokem 2017 na budově II. stupně. Rodiče a příbuzní si mohli prohlédnout naše prostory, nakoupit výrobky dětí, podívat se na vystoupení nebo se nechat vyfotit ve fotokoutku. Děti si mohly vyrobit spoustu krásných věcí - nazdobit perníček, vylít olovo, namalovat obrázek, ozdobit šišku. Nakonec se všichni mohli občerstvit v kavárničce a spokojeně vyrazit domů, do předvánočního shonu.

Všechny fotky k nahlédnutí ZDE.

____________________________________________________________________________________________

Odpaďáček

Naše škola se aktivně zapojuje do dění týkajícího se ochrany životního prostředí, recyklace odpadů a soutěží s nimi spojenými. I letos proběhlo, v rámci projektu Odpaďáček, vyhodnocení ekologické soutěže Olejový bandita. Naši žáci svědomitě sbírali a nosili do školy použitý rostlinný olej. Za loňský rok se vybralo celých 100 llitrů.

Velký souboj o to, kdo vysbírá oleje nejvíc, nakonec vyhrál a olejovým banditou se stal Matěj Šimíček (8.C) se 40 litry, v závěsu za ním se se 17 litry umístil Jiří Ambrož (5.A) a o třetí místo se podělily sestry Michaela a Milada Molinkovy (5.B, 2.A) a Šimon Hudeček (6.B). Jejich snaha a píle byly náležitě odměněny. Velká pochvala však patří i těm, kteří k celkovému množství přispěli i menším množstvím.

Olej působí celoročně problémy čističkám odpadních vod a ucpává odpadní potrubí. Přitom se z něj dají vyrobit rozložitelné bioplasty, palivo pro elektrárny nebo mýdlo. A proto mysleme na naše okolí a pomozme i dalším žákům naší školy zapojit se do této soutěže.

____________________________________________________________________________________________

Foto z cykloturistického kurzu ZDE.

  

_____________________________________________________________________________________________________

REKLAMA

Páťáci si v hodinách českého jazyka povídali o reklamě. Sami si vyzkoušeli reklamu natočit. ZDE je i pár fotografií.

_____________________________________________________________________________________________________

 

OVOV

29. 3. se vybraní žáci 5. - 8. ročníků zúčastnili pravidelné sportovní akce OVOV, která se uskutečnila v nové Atletické hale v Ostravě. I letos jsme dosáhli velmi pěkných výsledků. Družstvo 8 žáků se umístilo na krásném 4. místě z devíti přihlášených škol. Dominik Dulai z 5. A obsadil ve své kategorii 3. místo, Míša Středulová ze 7. B obsadila ve své kategorii 1. místo a postupuje tak do krajského kola. Ostatní žáci obsadili umístění v první desítce, což je velmi pěkný výsledek.

_____________________________________________________________________________________________________

Exkurze

Dne 5. května se žáci naší školy zúčastnili, v rámci předmětu fyzika, exkurze na přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně. Jedná se o unikátní elektrárnu, která má i několik světových prvenství. Po příjemné cestě autobusem jsme se, v prezentační místnosti, seznámili s jednotlivými částmi elektrárny, její historií a významem pro energetický průmysl. Pak následovala prohlídka elektrárny, včetně výletu na horní nádrž.

Fotky k nahlédnutí ZDE.

Lukáš Tovaryš

_____________________________________________________________________________________________________

Patroni prvňáčků

Na krátký sestřih o tom, jak se postarali naši deváťáci o nově příchozí prvňáčky, k nahlédnutí ZDE.

_____________________________________________________________________________________________________

Pohádky 6.B

Jedním z témat hodin literatury v šesté třídě jsou pohádky. Děti si připravily dramatizaci klasických pohádek, ovšem v netradičním podání. Do nacvičování se všichni pustili s velikou vervou, a tak byly k vidění opravdu skvělé herecké výkony.

Foto naleznete ZDE.

_____________________________________________________________________________________________________

Recitační soutěž

V pondělí 5. prosince se konala recitační soutěž 5. tříd. Soutěžilo se o nejlepší přednes Erbenovy balady Polednice, a to v kategorii jednotlivec nebo skupina. Foto k nahlédnutí ZDE.

_____________________________________________________________________________________________________

Základní kámen k výstavbě tělocvičny

A je to tady! V září 2016 začala výstavba tělocvičny u Základní školy č. p. 136. Již nyní se těšíme na slavnostní otevření.

  

_____________________________________________________________________________________________________

Rozloučení devátých tříd 2016

Každoroční velkou událostí na konci školního roku, bývá rozloučení devátých tříd se základní školní docházkou.

Jak se s námi rozloučily devítky v roce 2016 k nahlédnutí ZDE.

_____________________________________________________________________________________________________

Turisťák 2016

Výlety tříd bývají běžnou součástí naší školy, ale naprostou novinkou se stal v červnu 2016 pětidenní turisťák pro osmé třídy. Snad se tato novinka přenese do tradičních akcí a TAKTO si užijí i ostatní žáci naší školy :)

_____________________________________________________________________________________________________

Rej Čarodějnic

V pátek 29. dubna 2016 se konala již tradiční akce Rej čarodějnic. Počasí nám přálo, takže opět dorazilo mnoho návštěvníků. Ti nejmenší si mohli zasoutěžit a po splnění všech úkolů je čekala odměna. Tentokrát však nebyla sladká. Děti získaly špekáček, který si pak opekly na vatře.

Foto ZDE.

_____________________________________________________________________________________________________

Kam zvířátka chodí spát

Žáci a žákyně 5., 6. a 7. tříd se účastnili výtvarné soutěže, která nesla zajímavý název… Kam zvířátka chodí spát. Soutěž pořádalo Středisko volného času Ostrava. Byla vytvořena spousta krásných prací jednotlivců i třídních kolektivů. Při slavnostním vyhodnocení, které probíhalo v rámci Dne země 22. dubna 2016 v Komenského sadech bylo hodně našich žáků za své práce odměněno.

Po vyhlášení odměněných soutěžících měli žáci možnost plnit různé zajímavé úkoly a získat řadu vědomostí a informací o naší Zemi a životě na ní.

Ceny dostali:

Alexandra Červenková, Natalia Pitelová a Tomáš Suder. Odměněny byly také 3 kolektivy z naší školy.

Všem účastníkům soutěže velmi děkujeme a výhercům gratulujeme.

_____________________________________________________________________________________________________

Recitační soutěž

V úterý 26. dubna proběhla rámci školy Recitační soutěž. Zúčastnili se jí žáci 5. – 7. tříd. Přihlášeno bylo více než 20 zájemců. Všichni předvedli krásný výkon, za který si zaslouží velkou pochvalu. Nakonec porota vybrala 5 nejlepších:

  1. David Mácha
  2. Ondřej Šplíchal
  3. Eliška Gospošová
  4. Daniel Tomáš
  5. Jakub Krol

Všem soutěžícím ještě jednou moc děkujeme za předvedený výkon.

_____________________________________________________________________________________________________

Spaní ve škole - Noc Harryho Pottera - 5. ročník

Upřímně, líbilo se mi všechno, ale největší štěstí jsme měli proto, že v naší koleji byla Adélka Staňková. Ta zná všechny díly Harryho Pottera skoro zpaměti. Viděla je i četla. Proto jsme měli ve všech soutěžích plný počet bodů. Na večeři byla pizza, snědli jsme ji během minuty. Po večeři jsme se dívali na třetí díl Harryho Pottera a měli popcorn. Během toho jsme šli na stezku odvahy. Šla jsem s Maki, ne že bych se bála, ale ona chtěla. Čekala jsem, že tam na nás někdo bafne, ale naštěstí nic. Museli jsme dojít až do ateliéru a podepsat se, po cestě bylo asi milion svíček, ale v ateliéru tma. Maki se tak bála, že jsem musela jít první. Po skončení filmu jsme šli spát. Ráno jsme měli švédský stůl s bábovkami, koláči atd. Byla to moje první přespávačka ve škole a stála zato.

Klára Kočárková, 5. A

 

Doma jsem si sbalil a mamka mě hodila ke škole, rozloučili jsme se a šel jsem za kamarády. Otevřely nám paní učitelky, oblečené jako čarodějnice. Měly kouzelný klobouk, který nemluvil, ale losovali jsme si, ke které koleji patříme. Šílel jsem radostí, protože jsem tam měl kamaráda. V knihovně jsme měli první úkol - kvíz, získali jsme 24 bodůz 30. Ve druhém úkolu jsme míchali lektvar, byl to náš tajný recept. Jako jediní jsme měli červenou barvu. Lektvary ochutnala paní ředitelka a náš ohodnotila jako nejlepší. Pak jsme vyráběli postavu Harryho Pottera, u toho jsme dělali blbosti, ale i tak jsem byli celkově druzí. Navštívili jsme i prvňáky, ti totiž spali ve škole taky. Vybrali jsme si každý jednoho kamaráda a plnili úkoly. Bylo náročné ty prvňáčky uhlídat.

Po návratu do školy byla přehlídka masek. Já jsem byl Zomb - babaježibaba. Po stezce odvahy a filmu jsem šli spát, bylo asi 00:00 hodin. Po snídani jsme se dívali na srandovní videa, to byla mega sranda. Přespávačka byla super a chtěl bych ji ještě zažít.

David Mácha, 5. A

FOTO k nahlédnutí ZDE.

_____________________________________________________________________________________________________

Město jako literární kulisa

V rámci projektu Rosteme s knihou byla vyhlášená soutěž "Město jako literární kulisa". Této soutěže se mohli zúčastnit všichni žáci naší školy. Nejlépe se tohoto úkolu zhostily žákyně 6.A, jejichž práce jsme do soutěže poslali. Výsledky by měly být známy do konce dubna. S napětím budeme očekávat, jestli děvčata ze 6. třídy uspějí.

Povídka1.docx (18416)

Povídka2.docx (17500)

Povídka3.docx (91169)

Povídka4.docx (17260)

_____________________________________________________________________________________________________

Velký úklid v Petřkovicích na Den Země

Úklid proběhl 22. 4. 2016. Účastnili se ho žáci 7. až 9. tříd.

Fotky k nahlédnutí ZDE.

_____________________________________________________________________________________________________

Městské kolo OVOV

Ve středu 20. 4. 2016 se vybraní žáci 5. - 8. tříd vydali na sportovní akci OVOV (všestranný olympijský víceboj) do nové atletické haly v Ostravě-Vítkovicích. Akce se zúčastnilo 8 škol z Ostravy. Každá škola vyslala tým složený ze čtyř chlapců a čtyř dívek, za danou školu pak soutěžili i jednotlivci. Naše škola si vedla výborně. V soutěži týmů jsme se umístili na krásném 4. místě. A měli jsme i několik umístění na "bedně". V dívkách ročník 2003 se na 1. místě umístila Michaela Středulová. 1. místo jsme si odnesli i v dívkách ročník 2004, kde kralovala Alexandra Červenková. U chlapců se nejvíce dařilo Danu Kolářovi, který vybojoval 1. místo v kategorii chlapců ročník 2004. Vít Pracuch obsadil 2. místo v kategorii chlapců ročník 2005. Všem sportovcům gratulujeme.

Fotografie naleznete ZDE.

_____________________________________________________________________________________________________

Sportovní gymnastika

30. března se v Paskově konalo krajské finále ve sportovní gymnastice. Tentokrát soutěžila družstva. Naše čtyřčlenné družstvo pod vedením Mgr. Gabriely Hynek získalo v silné konkurenci pěkné šesté místo. Děvčatům Evě Masné, Editě Masné, Alexandře Červenkové a Vendule Jančíkové blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

_____________________________________________________________________________________________________

Lyžařský kurz pro 5. a 6. ročníky

POZOR!!! PŘIDÁNY DALŠÍ FOTKY...
UŽ I Z PÁTEČNÍHO VYHLÁŠENÍ... ZDE!!!

Výsledky závodů k nahlédnutí v sekci soutěže.

_____________________________________________________________________________________________________

Vánoce ve škole

I letos se dveře naší školy otevřely pro návštěvníky, kteří s námi mohli strávit příjemné odpoledne. Program byl opravdu pestrý, hrálo se divadlo, zpívalo se. V dílničkách se zdobily šišky a perníčky, vyráběl se andílek. Velkým překvapením byl koutek s lidovými tradicemi, kde si zájemci mohli lít olovo a v jesličkách pohladit skutečnou ovečku. Pro nejmenší návštěvníky byl připraven dětský koutek s hračkami. Ti, kteří chtěli mít na toto odpoledne vzpomínku, se nechali vyfotit ve vánočním fotokoutku. Po náročném programu se mnozí rádi občerstvili ve školní kavárničce.

O tom, že se akce povedla, se můžete přesvědčit ZDE.

_____________________________________________________________________________________________________

OVOV

Gymnázium PORG hostilo Okresní kolo soutěže OVOV, které se konalo 29. 4. 2015. Naše družstvo se umístilo na 5. místě. Z jednotlivců nejlépe zajela M. Středulová, která v roč. nar. 2003 vybojovala stříbro a postoupila do Havířova, kde se koná Krajské kolo. Špatně se nevedlo ani našim dalším soutěžícím. A. Červenková a D. Kolář vybojovali bronz, R. Barniak a V. Piecha 4. místo, F. Dočekal a A. Středulová 5. místo a E. Lindnerová 8. místo.

Fotky k nahlédnutí ZDE.

_____________________________________________________________________________________________________

Polsko

Poslední říjnové úterý jsme se s žáky II. stupně vydali na exkurzi do Polska. Sraz všech „účastníků zájezdu“ byl před osmou hodinou ranní u školy. Sešli jsme se v plném počtu 45 žáků a výlet mohl začít. Co nevidět jsme projeli česko-polskou hranicí, první zastávka v Polsku byla ve městě Wieliczka, kde se nachází unikátní solný důl pod zemí.  Tento solný důl byl v provozu od 13. století, z důvodu vysokých nákladů byla těžba soli v posledních letech ukončena. Jedná se o nejstarší světový solný důl vůbec a je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO.  Skvělá paní průvodkyně Eliška nám ukázala všechny zajímavosti, strávili jsme v podzemí skoro 3 hodiny, žáci vlastními chuťovými buňkami mohli ochutnat, že zdi jsou zde opravdu slané. Prohlídka stála za to! Poté jsme se přemístili do nedalekého Krakowa ležícího na řece Visle. Společně s průvodcem Františkem Dudou, z cestovní agentury Úsměv, jsme si prohlédli hrad Wawel, katedrálu, krakovský rynek, Mariánský kostel, věž radnice.  Na hlavním náměstí měli žáci rozchod, který využili k návštěvě KFC a McDonaldu, kde se občerstvili a poté na rynku nakoupili suvenýry. V osm hodin večer jsme se vrátili před budovu školy, rodiče si vyzvedli své děti. Celý výlet se velmi povedl, počasí nám krásně přálo. Věřím, že žáci byli spokojeni a těšíme se na další exkurzi. Děkujeme také cestovní agentuře Úsměv a panu Františku Dudovi za skvěle uspořádaný výlet.

                                                                                                                                                                                         Mgr. Monika Růžičková

Foto ZDE.

_____________________________________________________________________________________________________

Solné doly Wieliczka + Krakow

V úterý 27. října 2015 zavítají naši žáci II. stupně do Polska. Ve spolupráci s CA Úsměv navštívíme jeden z nejstarších solných dolů na světě, jež bývá nazýván “polskou solnou katedrálou”. Uvidíme historické i mýtické sochy vytvořené z kamenné soli, klenuté síně, kaple i podzemní jezero. V Krakowě zavítáme na hrad Wawel, do Katedrální baziliky svatého Stanislava a sv. Václava, i na Rynek Glowny se známou Sukennicou.

_____________________________________________________________________________________________________

Sportovní den pro 6. až 9. třídy

Dnes proběhl sportovní den, ve kterém žáci závodili jako jednotlivci (běh na 50m, vrh koulí, skok do dálky) i družstva (vybíjená, přehazovaná, fotbal). Po velkém souboji proběhlo vyhlášení, kde samozřejmě nechyběly sladkosti a čokoládové medaile. Počasí se nám docela vydařilo, bylo sice chladněji, ale jsme rádi, že nepršelo.

Záběry z dnešního dopoledne k nahlédnutí ZDE.

_____________________________________________________________________________________________________

Divadlo loutek

11. 6. 2015 navštívili žáci obou šestých tříd divadelní představení v Divadle loutek v Ostravě. Děti z divadelního klubu hrály našim dětem. Mezi malými nadanými herci byl i žák naší školy – Jakub Krol (6. A), jemuž patří velký obdiv a uznání. Jeho výkon, ale i výkon ostatních  dětských herců, byl náležitě oceněn obrovským potleskem.

_____________________________________________________________________________________________________

Vídeň

Žáci 7. tříd se v letošním školním roce vydali na výlet do daleké Vídně. Celí natěšení se shromáždili ve středu 10. června 2015 v brzkých ranních hodinách před školou. Sešli jsme se v plném počtu a mohli jsme vyjet. První naší zastávkou v Rakousku byl zámek Schönbrunn, bývalá letní rezidence císařské rodiny, prohlédli jsme si okolí zámku a jeho nádherné zahrady. Poté jsme se autobusem přemístili k domu známého architekta Hundertwassera, jehož stavby jsou typické nápadnou barevností a nepravidelnými, téměř pohádkovými tvary. Všichni jsme si tuto stavbu vyfotili a mohli jsme jet poznávat další krásy Vídně. Přemístili jsme se do centra, kde nám průvodce ukázal všechny známé památky – Hofburg, Stephansdom, galerii Albertinu a mnohé další…

    Do Vídně jsme však nejeli jenom za historickými památkami a kulturou, ale i za zábavou, nemohli jsme vynechat Prater, což je nejslavnější zábavní park ve Vídni. Dominantou zábavního parku je velké ruské kolo, naši žáci zde vyzkoušeli spoustu atrakcí. Po dni plném zážitků jsme nastupovali zpět do autobusu, kterým jsme se v pozdních večerních hodinách vrátili před školu, kde naše žáky již čekali rodiče. Žáci byli z výletu nadšeni, také počasí nám krásně přálo, takže co víc si přát? Byl to zkrátka super den.

Foto ZDE.

_____________________________________________________________________________________________________

Krajské kolo OVOV, Havířov

11. 06. 2015 se Michaela Středulová účastnila závodu OVOV. Krajské kolo se konalo v Havířově. Míša získala 3 495 bodů a umístila se na jedenáctém místě. Moc gratulujeme k pěknému výkonu a děkujeme za reprezentaci školy na této velké sportovní akci.

_____________________________________________________________________________________________________

112 - exkurze 6. tříd

17. 3. se žáci 6. A a 6. B třídy vydali na exkurzi do sídla 112 v Ostravě – Zábřehu. Mohli si prohlédnout zázemí pro veškerou hasičskou techniku. Děti se podrobně seznámily s vybavením hasičských aut, nahlédly do kokpitu vrtulníku a zkusily si, jaké to je hasit s opravdovou hasičskou hadicí. V neposlední řadě navštívili také tělocvičnu a posilovnu. Fotky k nehlédnutí ZDE.

 

Na exkurzi mě velmi zaujala plnohodnotná výbava hasičských aut. Také jsme si mohli vyzkoušet stříkat z hadice. Jelikož jsme se chovali slušně, paní učitelky nás vzaly do KFC. Počasí bylo po celou dobu nádherné. Celý výlet se mi moc líbil. Doufám, že pojedeme někdy zase.

Edita Masná, 6. A

 

Dne 17. března jsme byli na základně 112 v Ostravě. Bylo tam hodně hasičských aut, dokonce i vrtulník a autobus. Mohli jsme také vyzkoušet tartanovou běžeckou dráhu, na které hasiči zdokonalují svou fyzickou kondici. Bylo to zábavné. Po exkurzi jsme šli do KFC. Byl to krásný den.

Eva Raunigová, 6. A

_____________________________________________________________________________________________________

Výchovný koncert

Se konal pro žáky I. i II. stupně, 10. 3. 2015. Fotografie k nahlédnutí na Rajčeti.

_____________________________________________________________________________________________________

Školní a krajské kolo ve sportovní gymnastice, březen 2015

Děvčata 5. až 9. tříd v únoru nacvičily sestavy na kladině, prostných a na přeskoku, které nám předvedly 27. 2. 2015 v oddílu sportovní gymnastiky GK Vítkovice, kde se konalo školní kolo soutěže. Děvčata jsme rozdělily do dvou věkových skupin. V mladších si nejlépe vedla Eva Raunigová, na druhém místě skončila Jolana Kurková a třetí Kateřina Neoralová. Ve starší katgorii vyhrála krásným výkonem Barbora Máchová, druhá byla Viktorie Boháčová a třetí Eliška Lindnerová.

Fotografie naleznete ZDE.

15 děvčat se probojovalo do krajského kola, které se konalo 4. 3. 2015 na ZŠ Mitušova 16. Celkem závodilo 12 družstev z osmi základních škol. Naše nejsilnější družstvo ve složení Máchová, Boháčová, Lindnerová, Raunigová a Kurková se umístilo na sedmém místě. Další dvě družstva skončily na desátem a jedenáctém místě. Všem účastnicím gratulujeme k předvedenému výkonu a doufáme, že je shlédneme na závodech i příští rok.

Fotografie ZDE.

_____________________________________________________________________________________________________

Recitační soutěž Rolnička

Poděkování a gratulace ZDE.

Fotografie k nahlédnutí... ZDE.