„Páťáci hledali pramen vody“

Žáci 5. ročníků se i letos zapojili do soutěže „Hledej pramen vody“, která probíhala již po dvacáté. Cílem soutěže je seznámit žáky zábavnou formou s vodou a vytvoření zdravého vztahu k ní. Takto pak ovlivňujeme mladou generaci, kterou problematika dostatku vody a její kvality zajímá. Soutěž měla dvě části teoretickou a praktickou. Odstartovala u příležitosti Světového dne vody 22. března. Každá třída obdržela 4 úkoly související s tématem „Voda“, konkrétně Voda je život, Vodopočty, Voda kolem nás a Kešky. Navíc mohli žáci získat body Body plus za obrázky, reportáže apod. Páťáci se s nadšením vrhli na úkoly, což se jim vyplatilo a obě třídy postoupily do Velkého finále na Slezskoostravském hradě. Za každou třídu bojoval 5-ti členný tým, pro ostatní žáky byl připraven bohatý zábavný program. Naši páťáci se sice nepostavili na stupně vítězů, ale i tak si dopoledne na hradě řádně užili, foto ZDE.

--------------------------------------------------------------------------------------

Výlet 5. tříd do ZOO Lešná

V úterý 31. 5. se 5. třídy vypravily na výlet do zlínské zoologické zahrady. Počasí bylo příjemné a cesta autobusem rychle uběhla. Zahradou nás provázela sympatická průvodkyně, která si pro žáky připravila spousty zajímavostí. Žáci zhlédli spousty zvířat, rozmanitou vegetaci, ale nejvíc je zaujala možnost pohladit si a nakrmit rejnoky. Všichni si výlet užili, foto ZDE.

--------------------------------------------------------------------------------------

 

Informace pro rodiče i žáky

Malé bílé sáčky, které neobsahují tabák, ale nikotin ano. Obvykle se prodávají v kulatých líbivých krabičkách s obrázky, které připomínají puk nebo žvýkačky. Často s chytlavými "graffiti” nápisy a obrázky. Více informací naleznete ZDE.
--------------------------------------------------------------------------------------

Nakoukněte, co je u nás nového!

 

 
--------------------------------------------------------------------------------------

Oxford Illustrator

V tomto školním roce jsme se zúčastnili anglicko-výtvarné soutěže Oxford Illustrator, která musela vzhledem k epidemické situaci proběhnout distančně. Úkolem soutěžících bylo vytvořit ilustraci k podtržené části anglického textu. Letošní soutěže se zúčastnilo 13 ostravských škol, odborná porota vyhodnotila tři vítězné práce ve třech kategoriích. Moc nás těší, že mezi oceněnými výherci je žákyně naší školy, a to Agáta Nežiková z VIII. B, která získala krásné druhé místo ve třetí kategorii.
--------------------------------------------------------------------------------------

Almanach žákovské a studentské poezie

Již druhým rokem mnozí žáci 7. B přijali výzvu Střediska volného času Ostrčilova a napsali básničky, z nichž měl být sestaven Almanach žákovské a studentské poezie. S napětím jsme čekali, zda budou básně žáků vybrány a my se stejně jako loni zúčastníme slavnostního křtu. Bohužel, díky současné situaci se křest nekonal, ale vybraní autoři si mohli Almanach vyzvednout osobně na SVČ Ostrčilova. Moc nás těší, že mezi vybranými autory se ocitly také čtyři žákyně 7. B – Nikola Foltýnková, Lucie Pavlicová, Johana Mydlarčíková a Natálie Maderská. Děvčata měla ze svého úspěchu velkou radost, každá obdržela dva výtisky Almamachu, třída je odměnila potleskem a třídní učitelka pochvalou. Jeden výtisk si mohu žáci vypůjčit ve školní knihovně a třeba v něm najdou inspiraci pro další ročník. Závěrem nabízíme malou ochutnávku básnického umění našich žákyň.

Hvězda
Padá hvězda, něco si přeju,
ať na tebe nikdy nezapomenu.
Myslím na tebe, když padá hvězda,
není to sen, nic se mi nezdá.

Nikola Foltýnková a Lucie Pavlicová

 

Výměna manželek
Pokud tvoje žena lže,
výměna manželek, ta ji pomůže!
Všude binec, žádná střecha,
manžel na svou ženu čeká.

Johana Mydlarčíková a Natálie Maderská

Mgr. Petra Pokludová

 

Školní knihovna

Na začátku školního roku se všem čtenářům splnil sen – byla pro ně nově otevřena školní knihovna. Již během června škola zakoupila více než sto titulů různých žánrů, takže je opravdu z čeho vybírat a každý čtenář si přijde na své. Na obalení knih se podílela hlučínská knihovna, se kterou škola spolupracuje. Čtení je pro žáky velmi důležité a jsou motivováni nejen v hodinách českého jazyka, ale motivující je pro ně také široká nabídka nejnovějších knih. Řady čtenářů se rozrostly, a tak došlo k rozšíření otevírací doby: středa před vyučováním, středa a pátek o velké přestávce. Ze všech čtenářů máme velkou radost a těší nás jejich zájem. Přejeme vám spoustu zážitků a radost ze čtení.

Mgr. Petra Pokludová

____________________________________________________________________________________________

 

 

 

------------------------ archív školního roku 2019/2020 -----------------------

Rozdávání vysvědčení

28. 06. 2020

Další školní rok je za námi. Všechny děti dostaly vysvědčení, vyfotily se jednotlivé třídy a všichni se rozprchli na prázdniny :)

 

Fotografie k nahlédnutí ZDE.

------------------------------------------------------------------

Giganti doby ledové

Ve studených lednových dnech naši páťáci vyrazili do Trojhalí, kde se konala výstava "Giganti doby ledové".
Fotky z akce naleznete ZDE.
 

Vaňkův kopec, 3. - 7. 2. 2020

Pondělí: Tento týden jsme zahájili lyžařský kurz. Jako každý rok jsme vyrazili na Vaňkův kopec, kde žáci lyžují čtyři hodiny denně.
A i když nám počasí moc nepřeje, místo zimní atmosféry, na kterou jsme se všichni těšili, nás zastihlo spíše jaro, tak jsme si to dneska moc užili. Vaňkův kopec opět překvapil vrstvou sněhu, kterou dokáže udržet i při tak vysokých teplotách. A my doufáme, že se nám do konce týdne trochu ochladí a třeba i nasněží :)
Tak zimním sportům zdar a žádné zranění!
 
Středa: Po včerejším dešti nám dneska napadlo trochu sněhu a dokonce vysvitlo slunce. Hned se lyžovalo lépe :)
 
Čtvrtek: Tak i k nám konečně dorazila zima. Napadlo trochu přírodního sněhu a o zbytek se postarala sněžná děla. Opravdu bylo na čem lyžovat. A určitě to vydrží i na zítřejší závody. Pokud se někdo bude chtít přijít podívat, tak naše škola by měla začít závodit kolem 11 h. Až dozávodí všechny skupiny, tak bude vyhlášení. AŽ PO VYHLÁŠENÍ JE MOŽNÝ ODJEZD DOMŮ. Pokud budete brát domů děti vlastními auty, je potřeba to nahlásit při odchodu vyučujícímu!
 
Pátek: Nejkrásnější den v týdnu máme za sebou. Je skvělé, že nám vyšel zrovna na závody. Sice nesvítilo sluníčko, ale sjezdovka byla skvěle upravená a žáci si to poslední den opravdu užili :) Odkaz na umístění ze závodu ZDE.
 
  
     
Odkaz na album fotografií ZDE (další fotky ze čtvrtečního lyžování).

____________________________________________________________________________________________

 

Rozsvěcení vánočního stromu

30.12.2019

Rozsvěcovat petřkovický vánoční stromeček chodíme s kamarády každý rok. Letos to bylo v pátek 29. listopadu. Nejdříve to vypadalo, že zmokneme, ale nakonec se tak nestalo. V 17 hodin už bylo náměstí úplně plné. Dospělí poslouchali písničky, které zpívaly děti na schodech u radnice. My jsme se bavili, prohlíželi si stánky a stihli jsme se i proběhnout. Po programu se rozsvítil krásný stromeček, potom byl ohňostroj. A to nejlepší přišlo pak – dostali jsme zadarmo párek v rohlíku. Mňam!

Odkaz na fotogalerii ZDE.

Žáci 6. tříd

____________________________________________________________________________________________

POZÓÓÓR, START!!!

„Dne 6. 11. 2019 se žáci čtvrtých a tých tříd naší školy zúčastnili sportovní akce Pozóóór, start, která se konala ve Středisku volného času v Ostravě. Na děti čekaly různé disciplíny - překážková dráha, nerf hry, fitness trampolíny, auta, skok do dálky z místa, lukostřelba a další. Na startu každý účastník obdržel kartu sportovce, kde byly zaznamenávány jednotlivé výkony. V některých tradičních disciplínách proběhla soutěž jednotlivců i celých kolektivů. A jak to celé dopadlo? Absolutním vítězem v kolektivní soutěži „překážková dráha formou štafety“ se stala třída 5. B ZŠ Petřkovice a získala krásný pohár. Soutěž jednotlivců ve skoku dalekém z místa dopadla následovně: Adéla Beňková 2. místo, Tereza Kamradková 3. místo, Na-tan Sýkora 1. místo, Ondřej Novák, Boris Svoboda, Matěj Šafarčík 2. místo, Jan Valach 3. místo. Děti si užily krásné sportovní tradičně – netradiční dopoledne.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sokolnická show

20. 9. 2019 naše žáky I. i II. stupně navštívila skupina Vancos. Tato skupina se zabývá ukázkami sokolnictví. Vystupují s dravými ptáky po celé České republice, v Polsku a v Německu. U nás jsme viděli orly, káňata, jestřáby, sokoly, kondory, sovy a supa. Vystoupení bylo skvěle ozvučeno, sokolníci měli velmi vtipné připomínky nejen k dravcům, ale i k našim žákům :)

Všichni odcházeli se spoustou nových informací, s příjemným pocitem, že se mohli něco naučit zábavnou formou na čerstvém vzduchu.

Více o této skupině se můžete dočíst na www.vancos.cz.

Fotografie žáků II. stupně ZDE.